MS Wear - Industi - Software & Branding

MS Wear

MS Wear System to rozwiązanie zapewniające kompleksową obsługę magazynowo-sprzedażową.

Cele projektu

+30%

Wzrost wydajności
pracowników

Głównym celem projektu było stworzenie systemu, który w kompleksowy sposób pozwalałby na zarządzanie i optymalizację najważniejszych procesów zachodzących w obsłudze magazynów i sprzedaży.

Aplikacja zakładała wzrost wydajności pracowników. Zakładaliśmy wzrost wskaźnika przerobu nawet o 30%.

Kolejnymi celami były: scentralizowanie bazy produktów, śledzenie ścieżki od dostawy do sprzedaży w sklepie, automatyzacja planowania i zarządzania oraz wysyłka do sklepów.

Dodatkowo zakładaliśmy utworzenie dedykowanej aplikacji lojalnościowej dla klientów sklepu.

Działania koncepcyjne

Aby lepiej poznać charakterystykę pracy pracowników magazynu i pojawiające się problemy, na każdym ze stanowisk przeprowadziliśmy scenariusze badawcze, obserwacje, wywiady indywidualne pogłębione.

Rezultaty badań

Badania przyniosły następujące rezultaty:

określiliśmy rozmieszczenie i opracowaliśmy wielkości sekcji na poszczególne zmienne
do oceny ubrań;

okazało się, że lepiej jest prezentować wszystkie treści na ekranie równocześnie, zamiast ukrywać dane do samodzielnego wyszukiwania przez pracownika;

udało się ograniczyć proces do tylko
skanowania kodu kreskowego, całkowicie bez klikania;

zminimalizowaliśmy czas na czynności niezwiązane z oceną jakości towaru przez wdrażanie kolejnych aplikacji i dzielenie obowiązków pracowników.

Makietowanie funkcjonalności systemu

Prace projektowe zaczęliśmy od makietowania funkcjonalności systemu.

Prosty,
intuicyjny design

Design MS Wear jest prosty, czytelny i intuicyjny nawet dla mało doświadczonych użytkowników aplikacji. Zaprojektowaliśmy go tak, aby zapewniał użytkownikom maksymalną swobodę dzięki dedykowanym aplikacjom na urządzenia z systemem android.

Złożony ekosystem

MS Wear umożliwia równoległą pracę wielu stanowisk i działów, współgrających w ramach jednego ekosystemu. Poprzez użycie dedykowanej aplikacji, łączy się z osprzętem zewnętrznym; drukarkami, skanerami, wagami.

Kontrola nad wszystkimi procesami

System umożliwia wgląd i bieżącą kontrolę stanów magazynowych, oraz planowanie dostaw i wydań na każdym poziomie: sztukowym, kartonów zbiorczych i całych palet towaru. Dzięki temu, że każdy pracownik ma swoje konto w systemie, możliwa jest bieżąca i bardzo bezpośrednia kontrola nad działaniem przedsiębiorstwa.

Udogodnienia dla
klientów

System wspiera oprogramowanie sprzedażowe i obsługę posprzedażową dzięki aplikacjom lojalnościowym dla klientów.
MS Wear System umożliwia prześledznie drogi towaru od zamówionej dostawy po klienta końcowego.

Widzimy, że korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, która nie jest już oficjalnie wpierana. W celu zapewnienia jak najlepszego odbioru naszej strony, zalecamy używanie najnowszych wersji poniższych przeglądarek: