assetlife - Industi - Software & Branding

Asset Life

Platforma automatyzująca
i przyśpieszająca przebieg
procesu leasingowego
środków trwałych dla firm

Finansowanie zakupu środków trwałych, leasing lub wynajem to najczęściej nie jedna, ale kilka umów. Biorąc pod uwagę liczbę przedmiotów czy pojazdów jaką dysponują duże firmy, całość zamienia się w stos pojedynczych umów, którymi nie sposób efektywnie zarządzać. Niektóre z nich wymagają przedłużenia, jeszcze inne można zastąpić bardziej korzystnymi wariantami, jeśli takie się pojawią.
Dzięki stworzonej przez nas platformie, obsługa tak skomplikowanych procesów stanie się przeszłością. Wymiana lub sprzedaż środka trwałego kończy jego użytkowanie, ale tak naprawdę, platforma dba o to już na samym początku. Po skończonym okresie finansowania zaproponuje zoptymalizowane opcje wykupu.

cover

Logo

Znak to metafora dla pełnego cyklu życia środków trwałych. Inspiracja pochodzi od ogniw łańcucha oraz zamkniętego cyklu. Symbolizuje to, co wyróżnia markę na tle konkurencji: opiekę nad procesem od początku do końca trwania usługi w jednym miejscu.

Kolorystyka

Niebieski kolor ma za zadanie wzbudzać zaufanie u klienta. Jasny odcień koloru ukierunkowuje odbiór platformy na nowoczesną usługę. Kontrastowe połączenie z kolorem żółtym jest odważne i stymulujące do działania. Sam kolor żółty jest równie istotny na płaszczyźnie funkcjonalnej. Jako rzucający się w oczy służy do wyróżnienia przycisków i innych elementów “klikalnych”.

kafle

Typografia

Rodzina fontów Encode Sans składa się aż z 9 wag, dzięki czemu jest w stanie przyjąć na siebie całe zadanie związane z przekazywaniem treści w odpowiednim dla marki tonie głosu. Encode Sans jest nowoczesny, czytelny i przyjazny w odbiorze, więc idealnie dopełnia symbol marki i reprezentuje jej wartości.

font

Wyzwanie

women

Każda firma ma inne możliwości i wymagania. Aby pokryć szeroki zakres potrzeb różnych działalności, a wybór usług przedstawić w zrozumiały i przyjazny sposób, również na urządzeniach mobilnych, musieliśmy stworzyć kreator, który przedstawi wszystkie opcje i zależności w odpowiedniej formie i odpowiednim miejscu.
Klienci często porównują kwoty dla różnych wariantów i oczekują, że każda zmiana opcji natychmiast przeliczy pozostałe elementy oferty. Stanowiło to dla nas wyzwanie z punktu widzenia technologicznego oraz użytecznościowego.

Proces

img1 img2 img3

Przygotowaliśmy szablon ofert dla różnych typów środków trwałych oraz odpowiednie filtry dla nich. Klient dostarczył nam zależności przeliczania parametrów dla 3 ofert finansowania. Zmiana przepisów prawa wymusiła jednak zmianę jednej oferty na inną podczas trwania projektu.
W trakcie prac uproszczony został etap wyboru ubezpieczenia względem początkowych założeń z problemów niezależnych od nas i klienta. Wprowadziliśmy za to 485 punktów na mapie oraz umożliwiliśmy wprowadzanie nowych naszemu klientowi.

img4
img5
img6
img7

Services

img7

Oferta podzielona jest na 5 kategorii, jednak wystarczyło stworzenie dwóch szablonów stron, aby pokryć różne typy produktów.
Każdy z szablonów posiada swoje dedykowane filtry. Pojazdy z bardziej usystematyzowanym zbiorem parametrów dzielą jeden szablon z filtrami, drugi natomiast jest wykorzystany przy maszynach, sprzęcie i meblach.
Z uwagi na różnorodność tych przedmiotów w ofercie, filtry zostały zastąpione dowolną ilością zagnieżdżonych podkategorii, którymi wedle potrzeb zarządza klient.

Step-by-step

img7

Kreator stanowi klucz całej układanki. Po wyborze interesującego nas przedmiotu rozpoczynamy etap konfiguracji wspomnianego wcześniej “cyklu” dla tego przedmiotu.

  1. Wybieramy rodzaj finansowania spośród 3 dostępnych wariantów oraz jego parametry.
  2. Następnie jesteśmy informowani o wysokości ubezpieczenia oraz decydujemy, czy chcemy
zamówić szczegółową wycenę.
  3. Kolejny krok to mapa, z której możemy
się dowiedzieć, gdzie możemy serwisować
wybrany produkt.
  4. Otrzymujemy symulację utraty wartości przedmiotu na przestrzeni okresu finansowania oraz decydujemy, czy chcemy przedmiot odsprzedać po zakończeniu umowy.
  5. Zwieńczeniem procesu jest logowanie i jego zakończenie lub rejestracja i podanie wymaganych danych do złożenia wniosku.
img10

Widzimy, że korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, która nie jest już oficjalnie wpierana. W celu zapewnienia jak najlepszego odbioru naszej strony, zalecamy używanie najnowszych wersji poniższych przeglądarek: